0
0

آنالیز سئو وب سایت

آنالیز سئو وب سایت

اگر در کلمه های کلیدی اصلی خود علاوه بر تلاش زیادی که انجام داده اید هنوز در رتبه های خوبی قرار ندارید. اگر با وجود هزینه های بالایی که برای رپورتاژ آگهی و استراتژی های لینک خارجی پرداخت کرده اید هنوز نتیجه دلخواه خود را نگرفته اید با کارشناسان واتساپ گوگل تماس بگیرید تا راه پیش پای شما قرار دهند. اگر استراتژی درست داشته باشید می توانید موفق عمل کنید.

خیلی ها میپرسند که چگونه سایت را تحلیل کنیم؟ پاسخ این است که اگر از ابزارهای رایگان و پولی استفاده می‌کنید همین حالا کار خود را متوقف کنید. چرا که فاکتورهای زیادی وجود دارند که در موفقیت سئوی سایت شما نقش دارند؛ اما این ابزارها تنها تعداد محدودی از انها را بررسی و آنالیز می کنند. علاوه بر آن در همه کسب و کارهای آنلاین بررسی و آنالیز رقبا هم یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید به درستی انجام شود. تحلیل کردن سایت کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت سایت را بشناسید و اقدامات لازم جهت بهبود وضعیت آن را انجام دهید. شاید در نگاه اول متوجه نشوید که راندمان سایت کاهش یافته یا بعد از مدت طولانی رشدی که باید میکرده را نکرده است.

برای تحلیل و آنالیز سایت دو روش کلی وجود دارد:

  1. استفاده از ابزارهای تحلیل گر رایگان و پولی (مثل سایت الکسا، سایت similar web، نرم افزار سرچ کنسول و …)
  2. سپردن تحلیل سایت به متخصصان کار بلد و حرفه ای

نکته مهمی که لازم است به ا توجه داشته باشید این است که ابزارهای تحلیلگر سایت اطلاعات مورد نیاز شما را به طور کامل نشان نمی دهند و برای حل کردن مشکلات سایت راه حل و استراتژی ارائه نمی دهند. این ابزار ها تا مراحل ساده سایت را به صورت رایگان تحلیل می کنند و برای موارد پیشرفته نیاز است که نسخه پولی آنها را تهیه کنید؛ بنابراین نیاز است همیشه یک تیم مطلع و حرفه ای در کنار شما باشد.

اصول آنالیز کلی سایت

تحلیل و آنالیز سایت در بازه های زمانی مشخص و به صورت دائمی به مدیران سایت ها کمک می کند تا از مشکلات موجود در سایت خود مطلع شوند و وضعیت سایت را بهبود ببخشند. یکی از مزیت های عالی این است که اگر در شروع یک استراتژی اشتباه و یا عیب فنی جدید باشید در کوتاهترین زمان متوجه خواهید شد و میتوانید رفع کنید. رفع عیوب سایت یکی از کارهای بسیار مهمی است که کسب و کارهای آنلاین با انجام آن می توانند رشد و بهبود زیادی در وضعیت کاری خود ایجاد کنند. به طور معمول در بررسی و تحلیل سایت موارد زیر بررسی خواهند شد:

  1. میزان ورودی و ترافیک سایت: میزان ترافیک سایت از کانال های مختلفی که برای ورود کاربران به سایت می شود، کمک می کند که کانال های ارتباطی برای افزایش ترافیک سایت و ورود کاربران را بهبود ببخشید. برای مثال ممکن است کاربران به طور مستقیم آدرس سایت را بنویسند و وارد سایت شوند، ممکن از طریق شبکه های اجتماعی وارد سایت شده باشند یا از طریق جستجو کردن با استفاده از کلمات کلیدی یا از طریق کلیک روی لینک موجود در سایت های دیگر.
  2. رفتار کاربران در سایت: کاربران از زمانی که وارد سایت می شوند، کلیه رفتارهایشان ثبت و آنالیز می شود. رفتار کاربران در سایت نشان دهنده و تعیین کننده میزان رضایت یا عدم رضایت آن ها از سایت است. کاربران پس از وارد شدن به سایت رفتارهایی مانند کلیک کردن روی لینک ها، سر زدن به صفحات دیگر، اسکرول کردن صفحات، کلیک کردن روی عکس، دانلود عکس و … را انجام می دهند. کلیه این رفتارها قابل بررسی و تحلیل است.
  3. میزان نرخ پرش سایت: افزایش نرخ پرش سایت یکی از عواملی است که نشان دهنده مشکلاتی از قبیل کاهش سرعت سایت، عدم استفاده از کلمات کلیدی صحیح و مرتبط، تولید محتوای غیر اصولی، رسپانسیو نبودن سایت و تبلیغات نادرست است.
  4. تجربه کاربری: دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند دست به دست هم بدهند تا کاربر از صفحه ای که وارد آن شده است ناراضی خارج شود. تجربه کاربری ضعیف باعث می شود که تعداد کاربران بازگشتی کم شود. در این صورت تعدادی از مخاطبان علاقه مند به حوزه کاری خود را از دست خواهید داد. برای مثال:
  5. کاربران از محتوای سایت راضی نیستند چون محتوای مفید و کاربردی تولید نشده است و فقط تکرار مکررات است
  6. محتوای سایت با کلمه کلیدی که جستجو کرده اند، ارتباط معنایی ندارد و یا محتوای تولید شده پاسخگوی نیاز کاربر نیست
  7. سرعت سایت پایین است
  8. تجربه کاربری و واسط کاربری ضعیف است

پس اگر سایت موبایل فرندلی نباشد و کل محتوای سایت برای کاربران دستگاه های مختلف به درستی نمایش داده نشود و به طور کلی تجربه کاربری خوبی را برای کاربران فراهم نشده باشد کاربران سریع از سایت خارج می شوند. در چنین مواردی مدت زمان ماندگاری کاربران در سایت هم به شدت کاهش می یابد.

کلام آخر اینکه ما در شرکت واتساپ گوگل با تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت و با به کارگیری متخصصان با تجربه، تحلیل و آنالیز سایت شما را به بهترین نحو انجام خواهیم داد. خیالتان راحت باشد که تمامی نکات را با چشم باز بررسی خواهیم کرد و کلیه موارد برای پیشرفت کسب و کار شما را در نظر خواهیم گرفت. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با مشاوره و همکاری با تیم ما همیشه یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر باشید.

پیکج های ماهانه سئو