0
0

سئو وب سایت وردپرسی

سئو وب سایت وردپرسی

فرقی نمی کند که شما مدیر یک فروشگاه اینترنتی بزرگ هستید یا یک سایت شرکتی با خدمات محدود دارید؛ تمامی سایت ها در زمینه های کاری مختلف برای اینکه بتوانند در فضای وب دیده شوند لازم است بهینه باشند. قرار گرفتن سایت در رتبه های بالای گوگل و دیده شدن حداقل فایده ای که برای کسب و کار شما دارد، برندسازی است. تعداد زیادی از سایت ها با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده اند که رتبه گرفتن آن ها هم مستلزم رعایت اصول سئو است. سئو وب سایت وردپرسی تفاوت چندانی با اصول سئو در سایت های اختصاصی ندارد و در نهایت فاکتورهای مهم سئو یکی هستند. به طور کلی برای سئوی یک سایت وردپرسی نیاز است کلیه اقدامات سئوی داخلی و خارجی سایت انجام شوند. در سئو داخلی اقدامات لازم جهت بهینه شدن از دید موتورهای جستجو در معماری و ساختار داخلی سایت انجام می شود و در سئو خارجی هم تمرکز روی بدست اوردن امتیازات خارجی مانند برند منشن، لینک سازی، برند سازی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و …

سئو وب سایت وردپرسی

سئو وب سایت وردپرسی

سئو وردپرسی چیست؟

برای افزایش ترافیک سایت های وردپرسی، لازم است اقداماتی در داخل و خارج از سایت انجام شود. به طورکلی برای بهینه سازی سایت دو روش سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه وجود دارد. اقداماتی که توسط شرکت واتساپ گوگل انجام می شوند، براساس پیاده سازی اصول سئو کلاه سفید هستند. در سئو کلاه سیاه از روش هایی استفاده می شود که الگوریتم های گوگل را فریب می دهند و سایت به طور موقت در کلمات کلیدی هدف خود در رتبه های بالا ظاهر می شود. اما این روش در بلند مدت نتیجه ای جز بی اعتماد شدن گوگل به سایت و افت رتبه نخواهد داشت. سایت های شرکتی، صنعتی، گردشگری و فروشگاه های اینترنتی باید براساس اصول سئو بهینه شوند تا به هدف اصلی شان که همان برند سازی، افزایش ترافیک و افزایش خرید است، برسند. در هر زمینه ای که فعالیت می کنید، شرکت واتساپ گوگل قادر است با به کار بردن اصول صحیح سئو بعد از یک مدت زمان معقول رشد چشم گیری به سایت شما بدهد.

نکات و اصول سئو در وردپرس

در سئو سایت های وردپرسی نکات مهمی وجود دارد که رعایت آن ها شرط موفقیت در سئو سایت است. برخی از نکات ممکن است در نگاه اول ضروری و مهم نباشند، اما رعایت آن ها در مراحل مختلف سئو تاثیر زیادی در بهبود و سرعت روند پیشرفت سایت دارد. این نکات عبارتند از:

 1. جلوگیری از لینک سازی اسپم
 2. نوشتن متاتگ توضیحات و عناوین جذاب
 3. بهینه کردن انکرتکست
 4. رعایت چگالی کلمات کلیدی
 5. استفاده از کدهای اسکیما
 6. ریسپانسیو بودن سایت
 7. داشتن گواهی SSL

مراحل سئو سایت وردپرسی

برای سئوی سایت وردپرسی لازم است که کلیه مراحل بهینه سازی به درستی انجام شوند تا بازدهی بیشتر و سریعتر داشته باشدتوجه کنید که با توجه به استراتژی اتخاذ شده برخی از این مراحل می توانند به طور همزمان هم انجام شوند. حتما بهینه سازی را به یک تیم متخصص بسپارید و خودتان دست به کار نشوید. چون با پیشرفت الگوریتم ها و هوشمند شدن گوگل نیاز است یک استراتژی قوی و بی نقص پشت تمام اقدامات قرار بگیرد. مراحل سئو سایت وردپرسی به شرح زیر هستند:

 1. بررسی وضعیت ایندکس سایت
 2. نوشتن پیوند یکتا مناسب برای داشتن آدرس سئو فرندلی
 3. انتخاب افزونه های لازم برای سئو
 4. اضافه کردن نقشه گوگل برای مطالب xml- sitemap
 5. ثبت سایت در سرچ کنسول
 6. بهینه کردن مطالب با نوشتن متون سئو شده
 7. نوفالو کردن لینک های خارجی
 8. بهینه کردن سرعت سایت
 9. بهینه کردن تصاویر سایت
 10. افزایش امنیت
 11. فعال کردن SSL و HTTPS

افزونه سئو در سایت وردپرس

یکی از مزیت های طراحی سایت با وردپرس امکان استفاده از افزونه های سئو سایت است. این افزونه به طور تخصصی برای وردپرس طراحی شده است. استفاده از افزونه های وردپرسی برای بهبود سئو سایت نه تنها کافی نیست، بلکه لازم است برای انجام اصول سئو این کار را به متخصصان با تجربه و حرفه ای بسپارید. برخی از افزونه های سئو، به شرح زیر است:

 • YOAST SEO
 • RANK MATH
 • SEO PRESS
 • SEO Ultimate
 • The SEO Framework
 • –   Smush Image Compression and Optimization
 • Broken Link Checker
 • Redirection
 • –    Rel No Follow Checkbox
 • WOO Commerce